photo-1422056244210-46cc641fb1fe

Kawa z mlekiem roślinnym – na Targówku to luksus?

Było już o podróżach z dziećmi alergicznymi, ale nie było o własnym podwórku. Macie czasem ochotę na spacerze z dzieckiem usiąść na kawę? Ja też, niestety zwykle nie mogę tego zrobić. Powodem jest brak dostępności mleka roślinnego w knajpach na Targówku i mała liczba kawiarni. Pomimo tego, że ostatnio liczba przyzwoitych miejscówek gastronomicznych wzrosła (głównie w okolicy Św. Wincentego), zostaje mi zwykle kawa czarna lub herbata. Jednak przez ostatnie dwa lata, tj. od czasu mojego pierwszego macierzyńskiego oferta znacznie się poprawiła. Gdzie zatem na małą białą mogą skoczyć na Targówku weganie, nietolerujący laktozy i alergicy?

IMG_3249Z Miłości do Słodkości

Niedawno otwarte, niedawno odkryte i jak dotąd jedno z moich ulubionych miejsc na Targówku. Znajduje się na ul. Borzymowskiej, niedaleko Lidla. Oprócz mleka sojowego oferują kawę z dripa, „zdrowsze” lody bez cukru, wegańskie lunche i batony oraz desery dla laktozożerców :) Zobaczcie zresztą sami czy wegańskie batony z kawą z dripa i mlekiem migdałowo-ryżowym IMG_3250nie wyglądają apetycznie. W lokalu jest też małe miejsce dla starszych dzieci – tablica, po której do woli można mazać kredą. Mojej córze w Dzień Dziecka przypadło do gustu – zarówno potrawy wytrawne (mini vege burger) jak i batony. Domagała się też lodów, ale zostawiłyśmy je na kolejny raz.

Karuzella

Mała kawiarnia z salą zabaw dla dzieci i miejsce spotkań rodziców na Targówku Mieszkaniowym. Nie zachodzę tam często, to nie moje rejony, jednak jeśli już jestem w pobliżu, to korzystam z tego, że mają w ofercie mleko sojowe. I ja mogę napić się kawy z mlekiem, i moja córka wybrać się na owocowy koktajl na mleku sojowym.

Costa Coffee w CH Targówek

Jak już wiecie z mojego postu o Gdańsku (więcej TUTAJ), Costa Coffee to zawsze mój plan B. Wiem, że znajdę tam kawę na mleku sojowym,  a także ciekawą herbatę z rozmarynem. Na Targówku Costa Coffee jest w centrum handlowym Atrium na ul. Głębockiej. Najczęściej łączę kawę w Costa Coffee z seansem dla rodziców z dziećmi w Multikinie (więcej o kinie z niemowlakiem TUTAJ).

Znacie jakieś inne miejsca na Targówku z mlekiem roślinnym w karcie? Koniecznie dajcie znać! A może restauratorzy poszerzą ofertę o mleko roślinne? Mam taką nadzieję.